prof. Andrea Borracchini

Andrea Borracchini

Pomysłodawca i dyrektor naukowy programów “Master of Occlusion and Complete Denture” oraz departamentu protetyki studiów PhD Uniwersytetu w Sienie. Profesor Departamentu Implantoprotetyki Uniwersytetu w Toronto. Członek zespołu Katedry Protez Ruchomych i Zaburzeń Czynnościowych Układu Stomatognatycznego Uniwersytetu w Zurychu, którym kieruje prof. Sandro Palla.

Obecnie profesor Wydziału Protetyki Uniwersytetu w Sienie. Od początku swojej kariery skoncentrowany na zagadnieniach uzupełnień stałych, ruchomych i opartych na implantach, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji pacjentów bezzębnych.

Profesor Borracchini jest wykładowcą na międzynarodowych kongresach dotyczących rehabilitacji protetycznej, okluzji, funkcji i potrzeb pacjentów. Członek International College of Prosthodontists and European Prosthodontics Society and International academy of dental research. Autor ponad 100 publikacji naukowych poświęconych problemom leczenia pacjęntów bezzębnych i okluzji w czasopismach międzynarodowych.

Od wielu lat prowadzi swoją klinikę stomatologiczną w Sienie, skoncentrowaną na leczeniu protetycznym. Jego wykłady i kursy praktyczne, oparte na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w rehabilitacji pacjentów, przyniosły mu uznanie na całym świecie.