Terminy: Kolejne terminy wkrótce.
Cena: 5860 PLN
Miejscowość: Katowice
Punkty edukacyjne: 16
„Periodontologia i Implantologia z Mistrzem” Najczęstsze zabiegi współczesnej periochirurgii: „Od estetycznej periochirugii do regeneracji kości.” Techniki, które zmienią Twoją pracę. Proste rozwiązania skomplikowanych przypadków.

Pełny opis szkolenia:

Dwudniowy, zaawansowany kurs praktyczny ze światowym autorytetem w periodontologii.

2 dni i 4 zabiegi przeprowadzone przez każdego uczestnika pod okiem Prof. De Sanctis.

Wyjątkowe połączenie teorii i ćwiczeń praktycznych, zdające egzamin w Waszej praktyce następnego dnia po szkoleniu.

Profesjonalne tłumaczenie kursu na język polski przez praktykującego chirurga periodontologa.

Estetyczna poprawa uśmiechu naszych pacjentów to nasza codzienna praca. Pacjenci coraz częściej zgłaszają się do nas z odsłoniętymi korzeniami, które widać podczas uśmiechu. Obecnie mamy okazję wykorzystywać kilka technik periochirurgicznych, które dają wspaniałe rezultaty zarówno w przypadku pokrycia korzeni jak i poprawy estetycznej.

Podczas praktycznego kursu nauczycie się odpowiedniej techniki jak zarządzać tkankami miękkimi podczas pokrycia wielu recesji.

Często spotykamy się z sytuacją zupełnie odwrotną – pacjenci mają zbyt dużą ilość widocznego dziąsła! Dowiecie się jak prawidłowo zdiagnozować pacjenta i jakie leczenie chirurgiczne u niego przeprowadzić.

W technikach regeneracyjnych przyzębia wykorzystywane są elementy chirurgii plastycznej przyzębia. Ich zastosowanie zapewnia efekt biologiczny zabiegu oraz świetną estetykę.

Połączenie tych elementów będzie miało niesamowity wpływ na Twoją praktykę.

W czasie dwudniowego kursu praktycznego każdy z uczestników będzie miał za zadanie samodzielne przeprowadzenie omawianych zabiegów pod okiem wykładowcy.

  • Techniki regeneracji ubytków śródkostnych wokół zębów – zachowanie zębów pacjenta jest priorytetem w naszym leczeniu periodontologicznym. Zastosowanie właściwych technik odbudowy kości w pionowych defektach kostnych jest niezwykle istotne dla osiągnięcia dobrego efektu. Wybór odpowiedniego cięcia jest kluczowym elementem sukcesu.
  • Uśmiech dziąsłowy – jak pomóc pacjentowi. Pokazywanie zbyt dużej ilości dziąseł podczas uśmiechu to coraz częstszy problem pacjentów. Nadmiar dziąsła powoduje zaburzenie proporcji zębów. Prawidłowa diagnostyka i zaplanowanie leczenia pozwoli osiągnąć sukces estetyczny. Delikatnie przeprowadzony zabieg zminimalizuje ryzyko komplikacji.
  • Chirurgia plastyczna przyzębia – augmentacja ctg versus mucograft – jak wykorzystać tkanki miękkie. Tkanki miękkie pobrane z podniebienia to najlepszy materiał do augmentacji dziąsła. Wykorzystujemy go w trakcie zabiegów pokrycia recesji jak i zwiększania objętości wyrostka. Prawidłowe wykorzystanie technik to gwarancja sukcesu.
  • Periimplantitis – regeneracja kości i soft tissue management.

Wszystkie trudne procedury będą szczegółowo pokazane (w dużym powiększeniu) i omówione bezpośrednio w czasie ćwiczeń praktycznych.

Wszyscy uczestnicy kursu pracują na profesjonalnie przygotowanych, w pełni wyposażonych stanowiskach fantomowych.

Dla każdego uczestnika jest do dyspozycji m.in.:

  • profesjonalny zestaw narzędzi chirurgicznych renomowanych firm (zestaw wybrany przez Prof. De Sanctis do ćwiczeń periochirurgicznych),
  • lupy powiększające,
  • nielimitowane ilości fantomów zwierzęcych,
  • zestawy nici i wszystkich materiałów potrzebnych do kursu

Małe grupy uczestników gwarantują doskonały kontakt z wykładowcą.
Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat i punkty edukacyjne.
Uczestnicy kursów mogą korzystać z indywidualnych konsultacji swoich przypadków z Prof. De Sanctis.