dr Danuta Borczyk

Danuta Borczyk

Ukończyła studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej w 1989 roku.

Od 1990 r. prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną. Jej praca poświęcona jest głównie kompleksowemu leczeniu protetycznemu. Wiele czasu poświęca doskonaleniu swoich umiejętności – staże kliniczne w Kopenhadze (Dania), Niemczech, kursy praktyczne w Norwegii i Włoszech (dr L.Vanini).Odbyła szkolenia implantologiczne w Mölndal Hospital (Goeteborg) oraz University of Umea z zakresu systemów Branemark Replace. Uczestniczyła w wielu konferencjach międzynarodowych oraz wykładach z zakresu estetyki implantologicznej. W 1997 roku spędziła 4 tygodnie w ośrodku Practical Clinical Courses (Provo, Utah) na zaproszenie dr G. Christiansena. W 2000 r. odbyła staż kliniczny w praktyce dr C. Zappala (Bergamo, Włochy).

Dr Danuta Borczyk jest jednym z pierwszych lekarzy w Polsce, którzy wprowadzili zasady stomatologii estetycznej do codziennej praktyki.

Od 1997 roku uczestniczy w corocznych spotkaniach Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (zobacz: www.eaed.org), której od 2000 roku jest członkiem. Po prezentacji swojej pracy na Konferencji EAED w MonteCarlo w 2004 zdobyła status “EAED active member”.

W 2003 roku wraz z grupą dentystów i techników założyła Polską Akademię Stomatologii Estetycznej (PASE), która została przyjęta do międzynarodowej federacji IFED (zobacz: www.ifed.org). Do 2010 roku przezydent PASE.

Chcąc dzielić się swoją wiedzą z lekarzami prowadzi od 1997 r. wykłady, poświęcone głównie protetyce i implantoprotetyce (ponad 4 tys. słuchaczy), które cieszą się wielka popularnością.

Od 2004 roku prowadzi również wykłady i kursy za granicą (Szwecja, Ukraina, Litwa, Finlandia). Warsztaty i staże kliniczne z udziałem pacjentów, organizowane w jej klinice, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Prowadząc wykłady i kursy szczególny nacisk kładzie na praktyczne aspekty codziennej pracy w gabinecie. Dzięki nim stomatolodzy mogą pogłębiać swoje umiejętności praktyczne i jednocześnie obserwować ergonomiczny sposób funkcjonowania nowoczesnej praktyki stomatologicznej.

Wolny czas poświęca na nurkowanie i jazdę na nartach.

Adres Praktyki:
Stomatologia Danuta Borczyk
ul. Różyckiego 28
40-589 Katowice
tel. 32/2016060