MDT Franco Fares

Franco Fares

Uczeń Profesora Sandro Palla z Uniwersytetu w Zurychu. Posiada wyjątkową wiedzę na temat protez, protez opartych na implantach oraz funkcji (CMD). Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami poświęconymi protezom całkowitym m.in. wg techniki Gerbera. Od 1991 roku jest wykładowcą i instruktorem na kursach praktycznych we Włoszech. Od 2008 roku na zaproszenie prof. Preti bierze udział w nowym projekcie SET (Simplified Edentulous Treatment) Research Project.

Od wielu lat związany naukowo z profesorem Andrea Borracchini, z którym wspólnie prowadzą kursy praktyczne z zakresu protez stałych w Parmie oraz na Uniwersytecie w Zurychu.

Jego wiedza i doświadczenie zostala doceniona przez tak znanych specjalistów jak G.Preti z Uniwersytetu w Turynie który zaprosił go do do napisania części Manual for Dental Technician (De Benedetto – Buttieri – Galli “Manuale di laboratorio odontotecnico” – Ed. Zanichelli oraz prowadzenia kursów o tej tematyce.

Od 1986 roku pracuje w swoim laboratorium dentystycznym “DENTAL DUE” (Macerata – Włochy) wraz z MDT.,Beniamino Foresi. Członek Włoskiego Stowarzyszenia Właścicieli Stomatologicznych Laboratoriów (ANTLO), członek Oral Integrated Esthetic Sciences Italian Society (POIESIS). Aktywny członek Włoskiej Akademii Protetycznej (AIOP).