dr Giorgio Fiorelli

Giorgio Fiorelli

Absolwent Uniwersytetu w Sienie. Od 1993 do 2014 roku Profesor Departamentu Ortodoncji w Sienie, gdzie był odpowiedzialny za leczenie ortodontyczne pacjentów dorosłych. Związany jest również z Departamentem Ortodoncji Uniwersytetu w Aarhus (Dania), gdzie od 1992 roku zajmuje się programami nauczania podyplomowego i kursami z ortodoncji. W latach 2011 do 2014 wykładowca Uniwersytetu w Buffalo, USA. Niezależnie od działalności edukacyjnej na uniwersytecie w Sienie w roku 1989 dr Fiorelli został Sekretarzem Generalnym Włoskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Natomiast w 1999 został Wiceprezydentem Włoskiego Towarzystwa Biomechaniki Ortodontycznej.

Równolegle do pracy naukowej prowadzi własną prywatną ortodontyczną praktykę od 1983 roku.

Obszar jego zawodowych zainteresowań to: biomechanika w ortodoncji, zastosowanie technik komputerowych w leczeniu ortodontycznym (zwłaszcza w projektowaniu leczenia) i leczenie ortodontyczne dorosłych co skutecznie udaje mu się praktycznie wdrażać i stosować we własnej klinice.

Jest autorem wielu publikacji, w tym ponad 30 prac naukowych w dziedzinach biomechaniki i zastosowaniu leczenia komputerowego w ortodoncji.

Współautor 2 rozdziałów w książce prof. Melsen “Ortodoncja Dorosłych” oraz współautor książki “Ortodontyczne Perły” Larry’ego White.

Wykładowca biomechaniki ortodontycznej na uniwersytetach w Aarhus (Dania), Edmonton (Kanada), New York University, Chicago i Filadelfia (USA), Humboldt University Berlin (Niemcy).

Współautor wraz z Prof. Birte Melsen cieszącej się wielkim uznaniem internetowej książki multimedialnej w 3 językach “Biomechanika w Ortodoncji”, który aktualizowany jest na bieżąco – w tej chwili ma już 4-tą aktualizację.