Terminy: Kolejne terminy wkrótce.
Cena: 2599 PLN
Miejscowość: Katowice
Punkty edukacyjne: 24
Kategoria: Ortodoncja
„Ortodontyczna Biomechanika Kliniczna” trzydniowe warsztaty – praktyczne zastosowanie w codziennej praktyce.

Pełny opis szkolenia:

Zadaj sobie pytanie:
„Jakie jest maksymalne uzyskiwane przeze mnie przemieszczenie zębowe?”

Rozsądną odpowiedzią byłoby parę milimetrów. W złożonych przypadkach zdarzają się ruchy do 4-5 mm. Bardzo rzadko przekraczamy te wartości.

Obecnie wiadomo, że biologicznie możliwe jest przemieszczanie zębów nawet z szybkością milimetra na miesiąc. Czy to więc nie dziwne, że średnie leczenie ortodontyczne trwa więcej niż 2 lata?

Czy problem skuteczności leży w mechanice naszych aparatów?

W uzyskaniu tych odpowiedzi może pomóc biomechanika.

W rzeczy samej, dogłębna znajomość biomechaniki jest nieocenionym atutem każdego ortodonty, ponieważ każdy rodzaj leczenia ortodontycznego, jakąkolwiek technikę i podejście byśmy nie stosowali, wiele może na biomechanice zyskać.

Znajomość biomechaniki pozwala na prawdziwe zrozumienie codziennej terapii i powoduje, że efekty działania naszych aparatów stają się przewidywalne, możemy zrozumieć przyczyny naszych ewentualnych błędów. Głęboka znajomość biomechaniki pozwala ortodontom na projektowanie konkretnych, dopasowanych aparatów, które mogą być niezbędne do rozwiązywania problemów o szczególnym stopniu trudności.

Podczas tego kursu chcielibyśmy przedstawić Państwu nowy sposób widzenia i rozumienia codziennego leczenia ortodontycznego.

To pierwszy krok, który może doprowadzić do zerwania wielu ograniczeń które wydają się Wam nie do pokonania.

Program seminarium z biomechaniki klinicznej

Dzień 1:
Fundamenty: dogłębna wiedza z zakresu biomechaniki ortodontycznej, znajomość ograniczeń standardowych protokołów terapii, indywidualne projektowanie mechaniki ortodontycznej.

5 filarów: cel leczenia, optymalny system sił, ocena zakotwienia, planowanie faz leczenia, projekt aparatów, a także wpływ sekwencji na prawidłową konstrukcję aparatów ortodontycznych.

Procedura okluzogramu: różnorodne cele i scenariusze leczenia – wpływ procedury na zdefiniowanie i wizualizację niezbędnych korekt.
Analiza ruchu zębów: jak ruch jest związany z systemem sił – bardzo krótkie wprowadzenie do podstaw mechaniki.

Dzień 2:
Zarządzanie zakotwiczeniem: ocena potrzeb zakotwienia, optymalizacja i wzmocnienie zakotwienie bez użycia mikroimplantów, optymalne rozwiązania zakotwienia szkieletowego w koniecznych przypadkach.

Mechanika dźwigni: kreatywna i i przewidywalna mechanika do wielu zastosowań.

Rozbudowa łuku: gdzie jest ta granica?: pełna kontrola nad rozbudową łuku! rozwiązania alternatywne w przypadkach klasy I ze stłoczeniami, klas II i III oraz asymetrii, odtworzenie przestrzeni.

Repozycja żuchwy: jak przypadki wydające się wymagać leczenia chirurgicznego mogą być leczone zachowawczo bez wpływu na jakość efektu.